Capture.PNG
quotationmark_edited.png

Pirms mēs sākām izmantot YellowScan, bija daudz citādāk... Tagad mums ir cita datu iegūšanas kārtība un mēs varam ātri iegūt precīzus datus!

Andrejs Veliks, A-Geo valdes priekšsēdētājs

Inženiertehniskā būvniecība (2018)

Uzdevums

      Latvijā vēlas izveidot 160km garu ceļu gar Latvijas - Baltkrievijas robežu. Lai realizētu ceļa būvniecību, ir nepieciešams sagatavot precīzu topogrāfisko plānu.

      Lielāka daļa robežas teritorijas ir grūti sasniedzama grāvju, upju, purvu un citu ūdentstilpņu dēļ, kā arī to klāj augstā veģetācija - mežs.

       Robežas uzmērīšana ar tradicionālajiem mērniecības paņēmieniem būtu laikietilpīga un sniegtu mazāku punktu blīvumu (mazāk par 10 punktiem/km). Punktu blīvums, precīza situācijas attēlošana un laika ekonomija ir svarīgākās projekta sastāvdaļas.

 

mezhs.PNG
purvs.PNG

Risinājums

      YellowScan vieglais BGK LiDAR 3D skeneris ir risinājums ātrai un efektīvai topogrāfisko datu iegūšanai dažāda tipa teritorijās.

 

Process

       Pirms aerolāzerskenēšanas, tika veikta aerofotografēšana, kas ļāva vizualizēt objektu un identificēt ūdenstilpnes, kuras pārklāj zāle.

       Mērnieks un pilots sekoja līdzi BGK ar kvadraciklu, kas ļāva uzmērīt līdz pat 13km garu posmu vienā lidojumā. 

 

 

YellowScan mapper 1.PNG

YellowScan Mapper I

punktu_makonis.PNG

Rezultāti

      Iegūts punktu mākonis ar blīvumu no 60 līdz 100 punktiem/m². Šāds rezultāts iegūts ar 3D skeneri YellowScan Mapper. Pateicoties trīs atskaņām (echo) un stabilam GNSS signālam tika iegūta informācija par reljefu teritorijā, ko klāj blīva veģetācija. Projekts tika veikts mazāk kā 3 nedēļās, ar augstu precizitāti un zemu risku. 

 

Misijas parametri

Lidojumu skaits : 50
Mērījuma lielums : 160km
Lidošanas ātrums : 5 m/s
Lidošanas augstums : 50-70 m

 

 

Ageo_logo.png